Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

O małym wiaderku do kąpieli czyli Tublu podbija TVP

O wiaderku do kąpieli Tummy Tub po raz pierwszy usłyszałam będąc jeszcze  w ciąży. Moja znajoma (młoda mama ), która mi o nim opowiedziała,  większość swojego życia spędziła w Niemczech – tam Tummy Tub jest  bardzo popularne (tak samo zresztą jak w Holandii – kraju, w którym zostało stworzone na podstawie doświadczeń tamtejszych położnych).  W  tych  krajach produkt ten  opanował 50% rynku wanienek do kąpieli.

Co to właściwie jest to Tummy Tub? Cóż – najprościej –  jest to „wiaderko”. Ma  formę  kielicha zwężającego się ku dołowi  z   gumowym pierścieniem na dnie, który   zapobiega poślizgowi.

Moje pierwsze wrażenie? 🙂 Delikatnie mówiąc – „wiaderko” wzbudziło moje wątpliwości.  Tummy Tub skojarzyło mi się z sokowirówką!!  Wydawało mi się strasznie śmieszne.Taka reakcja typu „czego to ludzie nie wymyślą” towarzyszy prawdopodobnie temu produktowi od samego początku. Na szczęście wiele osób zmienia zdanie po zapoznaniu się z tematem. Ja osobiście  zmieniłam  zdanie zaraz po obejrzeniu  filmiku z niemowlętami kąpanymi w wiaderku. Opowieści znajomej o tym, jak wspaniale jej córeczka  czuje się podczas kąpieli  przesądziły sprawę – zafascynował mnie ten „wynalazek”. Jak to ja – zaczęłam szukać artykułów o Tummy Tub. Znalazłam informacje  o kojących właściwościach kąpieli w Tummy Tub o tym, że ergonomiczny kształt sprzyja kąpieli w pozycji embrionalnej – jak w brzuchu mamy. To wszystko zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i usuwa wzdęcia… Jak tu nie spróbować.

Obawy były – jak zawsze, kiedy dziecko staje się testerem 🙂  Wiaderko okazało się strzałem w dziesiątkę!  Zoja ani razu nie zapłakała podczas kąpieli – wręcz przeciwnie – uwielbiała wiaderko. Dodatkowym plusem jest jego rozmiar –  w naszym małym mieszkaniu, które przeżywało ciągłą rewolucję dekoracyjną ze względu na pojawienie się  Zoi – wiaderko mieściło się idealnie.

Tummy Tub posiada także akcesoria – można dokupić wygodną, kolorową podstawkę – wtedy  nie trzeba się schylać kąpiąc malca – siadamy wygodnie  na krześle obok i bez problemu wykonujemy cały rytuał kąpieli.

Przyznaję się oficjalnie – jesteśmy fanami wiaderka Tummy Tub!

Jako mama,  która kąpała swoje dziecko w Tummy Tub zostałam zaproszona z Zojką do „Pytania na śniadanie”. Cóż – skoro już nawet TVP interesuje się tematem wiaderka tzn, że już niedługo Tummy Tub będzie tak samo popularne jak zwykła wanienka;) Dla zainteresowanych  – wklejam link do programu z nami – zespół TUBLU w TV – czyli moja skromna osoba i nieustraszona Zojka kontra kamery 😛

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/wiaderko-do-kapieli-niemowlaka/2490045

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: 4 komentarze

Dyskusja na temat "O małym wiaderku do kąpieli czyli Tublu podbija TVP"

 • myviridis pisze:

  My także kąpaliśmy Zośkę w Tummy Tub, choć nie zauważyliśmy płynących z jego używania dobrodziejstw. Zośka kolek i tak nie miała – może dzięki wiaderku? 🙂 Ale za to jedno jest pewne: genialnie sprawdza się w podróży. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż zwykła wanienka.

  Teraz, gdy Zosia jest większa, pucuje się sama pod prysznicem. Ale wtedy to było dla nas idealne wyjście.

  Tylko znajomi nam mówili, że mamy nie oznajmiać: kąpiemy dziecko w wiadrze, ponieważ od razu wyobrażali sobie cynowe wiadro, co którego wsadzamy naszą Zosię w ramach zimnego chowu:)

 • tublu pisze:

  oj tak u nas ze znajomymi było dokładnie tak samo:)Wiadro? jak to?:)

 • Pingback: Wiaderko Tummy Tub w Dzień Dobry TVN | Tublu blog - akcesoria dla dzieci i rodziców. Nowości, konkursy ...

 • Jimmy Choo shoes outlet sale the Jimmy Choo Women Sandals Sale for spring and summer new arrivals. Jimmy Choo Women Shoes are women’s favorite shoes and with good reason. It’s because of the huge selection of the different styles of sandals that are now offered and are very popular. Jimmy Choo Women Sandals Sale used to mean flat shoes with straps that were made for all day easy wear.
  jimmy choo shoes sale http://timextender.com/wp-pass2.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl