Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

DIY czyli jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem..

Mamy spędzające dużo czasu ze swoimi pociechami po jakimś czasie zachodzą w głowę w co jeszcze mogą się pobawić , czego nowego nauczyć swojego smyka.

Na pomoc przychodzi nam mnóstwo amerykańskich blogów specjalizujących się w opisywaniu zabawek wykonywanych samodzielnie (czyli propagujących ideę DIY – Do it yourself czyli zrób to sam).

Przejrzałam kilkanaście takich blogów i mam dla Was kilka propozycji co możecie fajnego stworzyć samemu dla Waszych pociech przy okazji świetnie się przy tym bawiąc.

Zaczynamy od idealnej zabawki dla małych chłopców która zapewni im rozrywkę podczas jazdy samochodem:) Pewnie, że podobne kierownice można kupić, ale wykonując od czasu do czasu coś samemu po pierwsze pokażesz Dziecku, że można stworzyć coś z niczego po drugie zaoszczędzisz trochę grosza po trzecie będziesz miała z tego satysfakcję po czwarte nie będziecie się oboje nudzić oglądając po raz setny tą samą bajkę na MiniMini;)

Opis jak wykonać powyższe cacko znajdziecie tutaj

Wiele ciekawych rzeczy można też zrobić z rolek po papierze toaletowym:) także warto przez jakiś czas je kolekcjonować żeby później zrobić z nich poniższe rzeczy lub inne według własnych pomysłów:)

Pomysł i zdjęcie zaczerpnięte z bloga thesuburbanmom.com

Z rolki można też wykonać pieczątkę:)

lub stworzyć ośmiornicę🙂

Znajdzie się także coś dla wielbicieli sówek🙂

Kończąc temat rolek po papierze toaletowym ostatnia propozycja to gra zręcznościowa, która mi jako mamie prawie 3,5 latki najbardziej przypadła do gustu. Czas aby ćwiczyć  zręczność – level 2;)

Po papierze toaletowym czas na plastikowe butelki:) Odpalamy silniki i lecimy w kosmos ziuuuu!

I ostatnia nasza propozycja dla baaaardzo ambitnych rodziców! Własnoręcznie wykonany przestrzenny alfabet.


Mamy nadzieję, że  przedstawione przez nas propozycję zainspirują Was do samodzielnych eksperymentów. Powodzenia!:)

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: 3 komentarze

Dyskusja na temat "DIY czyli jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem.."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl