Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Bezpieczne maty piankowe dla dzieci

Mowa oczywiście o matach Playspot amerykańskiej marki Skip Hop. Maty zaprojektowane w Nowym Jorku są nie tylko bezpieczne ale także piękne. Pasują nie tylko do pokoju dziecięcego ale także do eleganckiego salonu. Maty Playspot nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, do ich produkcji nie używa się Formamidu o którym jakiś czas temu zrobiło się bardzo głośno (Formamid jest toksyczną substancją, która może powodować podrażnienie skóry, alergie, zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów , a także niekorzystnie oddziaływać na płód.)

Dlaczego maty piankowe są takie fajne? Dlatego, że są miękkie i elastyczne, więc mogą spokojnie zastąpić dywan. Dziecku przyjemniej się na nich bawić niż na twardej podłodze. Są też dobrą izolacją od często zimnej podłogi, a także dobrze sprawdzają się podczas raczkowania. Do tego maty piankowe są bardzo polecane przez rehabilitantów, zdradzę Wam dlaczego! „Każdy mały człowiek ma zakodowane od urodzenia co powinien robić aby rozwijać się prawidłowo, i jeśli tylko my jako rodzice będziemy go wspierać a przede wszystkim nie będziemy mu przeszkadzać, będzie pocie czoła pracował nad swoim rozwojem. Bo każdy człowiek sam musi rozpracować swoje ciało i jego możliwości. Co oznacza dla rodziców nie przeszkadzanie? Trzeba mu stworzyć okoliczności dla intensywnych ćwiczeń. Maluszek musi sam tak rozpracować swoje ciało w ruchu.”  – to są słowa Pani Elżbiety Szeligi cenionej Rehabilitantki która udziela się na forum e-mama.pl. Pani Elżbieta jakiś czas temu skontaktowała się z nami właśnie w sprawie mat Playspot (była przerażona tym, że jest na nich informacja, że mogą być używane dla dzieci od 10 miesiąca życia – jej zdaniem są odpowiednie dla dzieci od urodzenia). Te same maty w USA są już odpowiednie dla dzieci od urodzenia:) Europejskie normy są bardziej rygorystyczne i problemem są łączniki które są użyte do łączenia kwadratów w macie. Swoją drogą nie mam pojęcia jak mogą być one niebezpieczne dla dziecka bo są naprawdę spore…nie ma takiej opcji żeby dziecko dało radę wepchnąć je do gardła a tym bardziej połknąć.

Więcej na temat ruchowego rozwoju maluchów i tego jak im pomóc (nie przeszkadzać;)) możecie przeczytać na stronie Pani Elżbiety o tutaj

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: 2 komentarze

Dyskusja na temat "Bezpieczne maty piankowe dla dzieci"

  • Zastanawiałam się nad kupnem maty Playspot Skip Hop. Trafiłam też na bajecznie kolorowe maty Dwinguler z ekologicznego PVC. Jednak przeczytałam artykuł mówiący o wycofaniu mat Skip Hop ze sprzedaży z Belgii i Francji oraz inne niedobre informacje dotyczące mat piankowych, niestety :/ Jest to bardzo ważne, tym bardziej, że młodsze maluchy te maty gryzą. Problemy z matami piankowymi opisałam we wpisie http://chochliczek.com/o-matach-i-ich-bezpieczenstwie.
    Ostatecznie zrezygnowaliśmy z zakupu.

    • tublu pisze:

      Akurat mata Skip Hop jest bezpieczna całkowicie, do produkcji Playspot nie używa się formamidu i innych jemu podobnych świństw. Problem z Belgią i Francją był innego typu. Podczas produkcji mat pojawiają się minimalne ilości formamidu który jest ubocznym skutkiem produkcji pianki EVA, jednak są to takie ilości które nie szkodzą i są dopuszczalne przez europejskie normy, we Francji i Belgii w 2011 roku zmieniono prawo i ustalono nowe normy, w związku z tym kilka miesięcy producent robił stosowne badania aby mata mogła być ponownie dopuszczona do obrotu na tamtejszym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl