Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Pomysłowe zaproszenia urodzinowe

Każdy czasami lubi się pobawić. Z dziećmi zaś to niebywała frajda, ale przede wszystkim super pomysł na spędzenie razem chwili wolnego czasu. Poświęcanie uwagi dziecku podczas radosnych zabaw jest bardzo istotnym elementem jego rozwoju, a mnie dodatkowo zaowocowało powstaniem nowego działu na blogu pod nazwą ZABAWY KREATYWNE.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak spędzam czas z moimi córkami – Zoją i Milą – i co z takich zabaw czasem powstaje – serdecznie zapraszam. A nuż uda mi się Was czymś zainspirować!

Dzisiaj przedstawiam/proponuję – POMYSŁOWE ZAPROSZENIA URODZINOWE.

Plan na dzień był taki: szybko do pracy, potem zaproszenia i wręczenie im przyszym gościom. Tylko kurka, kiedy ja znajdę czas, żeby z dziećmi powariować? – Myślałam. I będąc w pracy wpadłam na super pomysł! Przecież te urodzinowe zaproszenia mogę zrobić z dzieciakami właśnie!

W drodze z pracy wpadłam do papierniczego, kupiłam trochę fanatzyjnego piankowego papieru (sprawdzona, dobra rzecz), papier samoprzylepny, klej i inne szpargały.
Już w domu oznajmiłam moim córkom, że dzisiaj robimy zaproszenia na urodziny Zojki (co niestety Mila skwitowała grymasem, ale szybko jej przeszło, kiedy zobaczyła, co przyniosłam i czym będzie się bawić).

Rozłożyłam wszystkie składniki zaproszeń na stoliku i rozpoczęłam proces myślowy. Jednak to właśnie moja córka wpadła na genialny pomysł zrobienia z nich PATYCZKOWYCH LUDZIKÓW… do których następnie przykleiłyśmy karteczki z zaproszeniami.

Jak to zrobiłyśmy?Już piszę:

Wyszperałam w kuchni kilka patyczków do lodów (choć specjalne można również kupić w sklepie papierniczym), z których miały powstać ludziki. Na piankowym papierze narysowałyśmy różne kształty – które później odpowiednio naklejałyśmy – jako głowy, fryzury, spódniczki i kostiumy naszych ludzików. Te z kolei dodatkowo ozdabiałyśmy cekinami i koralikami. Czasem włosy dorabiałyśmy im z kawałków włóczki, które miałam w przyborniku do szycia. Na małych kolorowych karteczkach zaś poprosiłam Zoję o jej własnoręczny podpis, sama zaś dopisałam treść zaproszeń. Potem przykleiłyśmy te zaproszenia do ludzików i z dumą patrzyłyśmy na efekty naszej wspólnej pracy 🙂

No może to wszystko nie trwało tak szybko, jak napisałam – ale o to właśnie chodziło: by podczas zabawy mogły się wykazać moje dwie córki, które rozpierała duma gdy widziały aprobujące spojrzenie mamy. A zaproszenia wyszły piękne, i co tu dużo mówić – we trzy dałyśmy niezły popis swojej kreatywności.

Zresztą, sami zobaczcie 🙂

 

DSC_0134

DSC_0136

DSC_0138

DSC_0140

zaproszenia

zaproszenie

Mam nadzieję, że nasz pomysł na kreatywną zabawę z dziećmi spodobał Wam się, i że czekacie następnych, tak jak …ja! 🙂

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl