Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Mali melomani

 

Posiadanie dziecka to super sprawa, podobnie jak zresztą sam fakt bycia mamą. Jednak muzycznie uzdolnione dziecko, to już nieco inna sprawa. Instrumenty, nauka gry i śpiewu, później konkursy i przeglądy… Dużo wysiłku, ale za to niesamowita satysfakcja i radość – nie tylko rodziców, ale przede wszystkim – dziecka.

Dlatego jeśli Wasz maluch właśnie przechodzi etap zapoznawania się z muzyką i dźwiękami, uwielbia tańczyć i słuchać radiowych audycji, a Ty chcesz pomóc mu rozwijać się i kształcić słuch oraz poczucie rytmu, spójrz co przygotowaliśmy razem z Tublu z okazji Dnia Dziecka, a może raczej powinnam napisać: Dnia Małego Muzyka.

 

cymlabki

 

W wieku przedszkolnym instrument to przede wszystkim zabawka. Toteż by zachęcić dziecko do odbywania podróży w krainę dźwięków, należy pokazać mu, jak bardzo kraina ta jest cudowna i kolorowa. Pomogą nam w tym na pewno Cymbałki Piccolo Carousel Bells (1), które – jak sama nazwa wskazuje – są w kształcie karuzeli, i dzięki którym dziecko samodzielnie może skomponować własną muzykę. Cymbałki stwarzają nieograniczone możliwości – można stworzyć dzięki nim niepowtarzalne melodie. Pomocne przy tym będą specjalne pałeczki, które dołączone są do zestawu. Takie cymbałki na pewno spodobają się każdemu trzylatkowi, choć także i nieco starsze dzieci mogą mieć dzięki nim niebywałą frajdę.

Alternatywą dla cymbałek-karuzelicymbałki-krokodyl (2) amerykańskiej firmy Skip HOP.  Również dzięki nim muzyka może być zabawą – krokodyla można bowiem ciągnąć za sznureczek po podłodze, a podczas tego nasz muzyczny zwierzak będzie wydawać paszczą śmieszne kłapnięcia.

Jeśli stawiacie jednak  na muzyczną oryginalność to idealnym instrumentem będzie… deszczownica (3).  Jak wiadomo nie od dziś – w czasie deszczu dzieci się nudzą – dlatego też w odpowiedzi na pochmurne dni powstała zabawka Rain Rush. Jest to nic innego jak trzy-poziomowy drewniany młynek z otworami przez które wpadają i spadają kolorowe kulki wydające dźwięki imitujące deszcz.  Kształt deszczownicy, jej elementy oraz wydobywająca się z niej muzyka, stymulują wyobraźnię naszego dziecka, jednocześnie odkrywając przed nim różnorodność otaczającej go krainy dźwięków.

Zdecydowanie inny charakter czy zastosowanie ma chociażby gitara-piesek (4). Ta świetna zabawka, nazywana Wooferem, jest przeznaczona dla dzieci od 2 do 6 lat. Bajecznie kolorowa gitara wydaje aż trzy brzmienia – akustyczne, elektryczne, a także odgłosy… szczekającego psa 🙂 Jak przystało na gitarę dla dziecka, wyposażona jest w 8 przycisków – akordów, zaś struny pomagają odtworzyć ich sekwencje. W zestawie dołączono także 7 zabawnych melodii oraz książeczkę z tekstami – dzięki którym dziecięca gitara sprawia wrażenie profesjonalnego zestawu muzycznego.

Mniejsze dzieci na pewno zachwyci kolorowy bębenek z instrumentami (5). Zestaw ten składa się z dziecięcego bębenka wyposażonego w wygodny uchwyt, dzwoneczki w kształcie mrówek, marakasy, tamburyn i grzechotki w postaci jajeczek. Świetna zabawa gwarantowana – a nuż maluch stworzy własny zespół? 🙂

Podobnie emocje może wywołać także samodzielnie występujący tamburyn-gąsienica (6). Wydaje łagodne brzmienia, łatwo się go trzyma, a ciekawy kształt i kolory pobudzają wyobraźnię dziecka oraz stymulują jego zmysły: wzroku i słuchu.

Jeśli chcemy przybliżać dziecku dźwięki już od pierwszych miesięcy życia – zerknijcie na pozytywkę wilk louloup (7). Pochodzi ona z kolekcji francuskiej marki Ebulobo, zainspirowanej historią czerwonego kapturka. Z tej dziecięcej pozytywki w kształcie wilka wydobywają się dźwięki z musicalu „Hair”, a w rytm melodii dookoła kręci się czerwony kapturek. Ciekawe kolory oraz kształt i faktura pozytywki zwrócą uwagę dziecka, równocześnie bawiąc melodiami.

 

Bez tytułu2

 

Muzyczne zabawki to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Bo któż z nas nie uśmiechał się na widok tańczącego lub śpiewającego malucha? 🙂

Więcej inspiracji i pomysłów na Dzień Dziecka znaleźć można na naszym Pintereście🙂

 

 

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl