Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Nie tylko kredką świat malowany…

 

Często oglądając rysunki naszego dziecka widzimy różne barwy i wszelkie możliwe kształty – a mało kto uświadamia sobie wtedy, że maluch tak właśnie oddaje nam na kartce wyobrażenie, odzwierciedlenie jego świata, tego, co go otacza, naszkicowane w sposób, który tylko nieznacznie różni się od tego, co potrafią stworzyć dorośli.

Mały artysta to jednocześnie dusza niepokorna i wrażliwa, ale równie podatna na kolory i kreatywne zabawki, jak każde inne dziecko. By połączyć te dwie sfery: sztuki oraz dobrej zabawy, przygotowaliśmy specjalną ofertę na Dzień Dziecka dla małych artystów.

Sprawdźcie sami.

9642

Nie od dziś wiadomo, że podstawą dobrego rysunku są dobre kredki. Do takich na pewno należą kredki marki Eeboo (1). Jest to zestaw 24 różnokolorowych ołówków, niezwykle trwałych (bo tym właśnie powinny cechować się kredki dla dzieci), a przede wszystkim rozwijających manualne zdolności naszego artysty. Przeznaczone są dla dzieci od 5 lat, choć tak naprawdę również i mniejsze dzieci mogą z nich korzystać, by stworzyć nimi piękne rysunki. Zamknięte w pięknym metalowym pudełku kredki, pozwalają łatwiej utrzymać porządek, i nie powinny dać się zgubić.

Jeśli jednak stanie się tak, że gdzieś się zapodzieją, Eeboo ma dla nich alternatywę: dwustronne kredki Jumbo (2), gdzie 12 kolorów zawartych jest w 6 poręcznych ołówkach. Dlatego też dwustronne kredki na pewno zmieszczą się w plecaku naszego dziecka. Nieco grubsze niż zwykłe kredki, zachęcają do rysowania również dzięki kolorowym wzorkom. Tak więc takie kredki dla dzieci na pewno będą stanowić świetną podstawę ich szkolnego wyposażenia.

Trzeba Wam jednak wiedzieć, że Eeboo to nie tylko kredki. To także świetne, kolorowe szkicowniki (3), które wraz z kolorowymi ołówkami stanowią świetny zestaw do rysowania dla małego artysty. Blok szkicownik to 30 błyszczących radośnie i grubych kartek, a do tego inspirująca okładka, które zachęcą do tworzenia małych dzieł sztuki nie tylko przedszkolaka, ale nawet już poważnego ucznia podstawówki.

Ale rysować można nawet i jedną kredką, i na jednej kartce. Mam tu na myśli magnetyczną tablicę (4), dzięki której każdy obraz będzie niepowtarzalny i… nie do podrobienia! – ponieważ wszystko co na takiej tablicy powstanie można z łatwością zmazać. Magnetyczna tablica od lat cieszy się powodzeniem wśród młodych koneserów sztuki i zapewnia im należytą rozrywkę, mogą na niej nie tylko rysować ale również przeczepiać magnesy np. takie jak te tutaj W zestawie także specjalna gąbeczka i mazaki.

Gdy małemu artyście jednak nie wystarczą same kredki, spójrzcie na woskowe sznureczki  Wikki Stix (5). To dopiero jest zabawa! Bez użycia kleju, bez plam można stworzyć ciekawy obrazek dzięki kolorowym sznureczkom. Czym one są? Ano niczym innym jak sznureczkami przędzy dziewiarskiej pokrytej specjalnym woskiem, co jest na pewno fajną alternatywą dla zwykłej plasteliny. Dzięki takim sznureczkom powstanie przepiękna wyklejanka, obraz na szybie czy nawet małe ludziki. Klejące sznureczki oplotą nawet najbanalniejszy kształt, dzięki czemu i zwykły kubek na kredki może zmienić się w oryginalną dekorację. Co ważne – idealne są dla alergików, gdyż nie zawierają glutenu i lateksu.

Czasem jednak bez plam się nie obejdzie (przecież nie od dziś znane jest powiedzenie o tym, co sprawia, że dziecko jest szczęśliwe). Ale czasem są to naprawdę fajne plamy, dzięki którym może nigdy byśmy się nie dowiedziały, jak kreatywne jest nasze dziecko. Mam na myśli specjalne farby do malowania palcami (6). Zestaw od Djeco to 6 tubek z różnymi kolorami farbek, które wystarczy nałożyć na ręce, by coś ciekawego namalować. Takie farbki to na pewno jedno z marzeń naszego dziecko, które przecież zawsze, by nie sprawiać nam kłopotu, stara się jak najmniej brudzić. W Dniu Dziecka na pewno taka ‚brudna’ zabawa je ucieszy.

Ale cóż to by było za malowanie, jeśli brakowałoby kolorowanek (7), w których postaci i kształty kolorować można zarówno dwustronnymi kredkami, jak i za pomocą ‚ręcznych’ farbek? Wee Gallery przygotowało malowanki, które rozbudzą w Twoim dziecku kreatywność: jeden z nich to 32 sposoby na ubranie świnki (i 32 własne pomysły na kreacje).  Nic tylko kolorować!

Funkcję rozrywkowo informacyjną pełni zaś książeczka z zadaniami o Polsce (8), która zawiera mnóstwo zagadek, legend i treści dotyczących naszego kraju. Z każdą stroną maluch zostanie zabrany w inny świat, przeżyje nową przygodę, dowie się czegoś nowego. Takie edukacyjne książeczki to podstawa domowej edukacji malucha, a zarazem sposób na to, by czymś go zaciekawić i zainspirować, Kto wie, może dzięki takiej książce, nasze dziecko zainspiruje się i namaluje warszawską syrenkę albo krakowski Wawel…? 🙂

Świetną sprawą są dla kreatywnej dziewczynki czy chłopca są zaś specjalne zestawy od Little Experience, zarówno zestaw do szycia (9), jak i zestaw do malowania (10). Są to praktyczne walizeczki dla dzieci, które lubią prace ręczne: same wykonują karnawałowe, ozdabiane cekinami tiary, czy których marzeniem jest zbudowanie i pomalowanie własnej łódki. Zestawy dla dzieci od Little Experience kryją w sobie kolorowe elementy i akcesoria, które są kluczowe dla danego zestawu. Świetna zabawa, a przy tym rozwój manualny dziecka – gwarantowane!

 

 Bez tytułu5

 

Jeśli zainteresowały Was nasze pomysły na Dzień Dziecka, zajrzyjcie jeszcze na naszego Pinteresta – gdzie wybór zabawek dla malarzy, krawców czy przyszłych architektów jest naprawdę szeroki!

 

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl