Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Najlepsze gry dla dzieci

 

W czasie deszczu dzieci się nudzą… Zawsze gdy słyszałam to powiedzenie, myślałam, że to bujda. Przecież dziecko to niesamowicie kreatywna istota, dlaczego więc miałaby się nudzić? A jednak gdy od niedawna sama mam dwójkę dzieci mój pogląd się zmienił. Dzieci też się nudzą. Jednak od czego ma się Tublu!

Tublu zaś zawsze wie, czego potrzeba maluchom i ich mamom. A na deszczowe dni (ale nie tylko, bo to sama radość) przygotował kilka świetnych gier. Zobaczcie, jakie to gry 🙂

 

th_557x500x96_w0546

 

Kto czyta moje posty już na pewno słyszał o zabawkach marki Bilibo, a już na pewno słyszał o muszelkach. Znajdują się one również w specjalnym game boxie (1), tylko w nieco mniejszych rozmiarach, razem z kolorową kostką i żetonami. Game box to gra, która nie ma z góry określonych reguł – tutaj należy uruchomić wyobraźnię (choć do zestawu dołączona jest również książeczka z pomysłami) i bawić się tak, jak tylko się zapragnie;)

Haba z kolei ma w swoim asortymencie coś dla najmłodszych – których przy pomocy tej gry możemy wprowadzić w fantastyczny świat planszówek:). Moja pierwsza gra Haba (2), to bardzo fajna edukacyjna gra, w której chodzi o to by wyprzedzić kruka przed zjedzeniem jabłek. I uwierzcie mi – maluchy grają w nią równie chętnie, co starszaki. Gra uczy rozpoznawania kolorów a także nazw owoców. Owoce dołączone do gry są duże, drewniane i bardzo porządnie wykonane. Można je wykorzystać także do zabawy w gotowanie;)

Całkiem odmienną propozycją jest gra Qwirkle Cubes (3) niemieckiej firmy Schmidt. Przeznaczona jest dla dzieci od sześciu lat, a polega na ułożeniu z wylosowanych przez graczy kostek rzędów o takim samym kolorze lub kształcie tak aby zdobyć jak najwięcej punktów. Emocjonująca gra nie tylko dla dzieci lecz także dla dorosłych. My namiętnie gramy w nią każdego wieczora…i nasza 5 letnia Zojka z każdym dniem staje się coraz bardziej wyrafinowanym graczem.
Kanonem każdego niemal pokolenia są tzw. pamięciówki (4). Modyfikacjom podlegają jedynie wzory kart – Eeboo postawiła na twarze różnych narodowości. Gry pamięciowe inaczej zwane Memo (Memory) Eeboo składają się z 24 kart, w zabawie udział wziąć może zaś dowolna ilość graczy. Należy w jak najszybszym tempie odkryć parę takich samych twarzy – frajdę sprawić może już sam fakt poznawania innych narodowości.

Zamek Kasteliny (5) to również gra pamięciowa, z tym, że tutaj gracz musi znaleźć 10 identycznych drogocennych kamieni. A skarb ten mogą odkryć tylko Ci, którzy wykażą się niebywałym sprytem. Należy zapamiętać ułożenie kamieni a następnie gdy nadejdzie nasza runda znaleźć kamienie w kolorze danego gracza…jest to o tyle trudne, że gdy plansza jest odwrócona w naszą stronę wrota zamku zasłaniają nasze skarby:)

Gry karciane również należą do dziecięcych standardów. Podobnie jest z grą Tarantula Tango (6), w której chodzi o to, by… tych kart się pozbyć! Czemu? Ano dlatego, że przed pająkiem się ucieka! Brak nudy – gwarantowany 🙂

Zero nudy gwarantujemy także z grą od Djeco: Minus Plus (7), tutaj też musimy jak najszybciej pozbyć się kart. A dlaczego minus plus? Dlatego, że grę rozpoczynamy równaniem, i tak postępujemy przez cały czas. Co ważne – dodajemy i odejmujemy małe słonie. Ciekawa zabawa, prawda, a przy okazji lekcja matematyki:)

Djeco to również Bingo Kolory (8). Kręcąc kołem należy dopasować odpowiednie kolory do zdjęcia. Zestaw składa się z aż 20 elementów dopasowania (gra może trwać, i trwać!) oraz specjalnego bingo-koła, a przeznaczona jest dla dzieci od lat trzech. A to oznacza, że twój maluch już od tak młodego wieku może bawić się z Tobą w najlepsze!

Ludanimo (9) zaś to zestaw aż trzech gier w jednym. Pozwala też na doskonalenie trzech różnych umiejętności: pamięci, precyzji i cierpliwości. Każda z gier to inny stopień trudności, inny temat i sposób zabawy, ale radość ta sama. Mała podpowiedź: jeśli Twoje dziecko lubi układać wieże – to Ludanimo, jako gra edukacyjna, jest w sam raz dla niego!

Bez tytułu

Więcej możecie zobaczyć na naszym Pintereście. Miłego oglądania!

 

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: 1 komentarz

Duskusja na temat "Najlepsze gry dla dzieci"

  • adamik pisze:

    Dla odrobinę starszych dzieci polecam grę Dixit, niezwykle wzmacnia zdolności do abstrakcyjnego myślenia i łączenia skojarzeń. Plusem jest że jej trudność jest zależna od stopnia rozwoju a zasady proste

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl