Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Idealne buty do szkoły i przedszkola

Idealne buty do szkoły – to wyzwanie nie lada. I to właśnie dla rodziców! Bo o ile pociecha stanie przed faktem dokonanym, lub pomoże w wyborze koloru lub nadruku, tak po stronie rodzica stoi właśnie ich wybór, dobór, mierzenie (no, może tylko po części) oraz: rozeznanie się w najnowszych trendach, oczywiście.

th_333x500x96_w014136

Szkolne buty dla dziecka – któż z nas nie miał takiego problemu? Wiązane, wsuwane, czy na rzep? Żeby nie obcierały, były wygodne, i jeszcze: ‚a jak moja córcia będzie w rajstopkach, to czy nie będą klekotały na nodze?’. Skądś to znamy, prawda?

O czym warto pamiętać dokonując wyboru – z jednej strony prozaicznego, z drugiej – niesamowicie istotnego?

Na pewno o tym, że nasze dziecko będzie chodziło w takich butach codziennie po kilka godzin. Dwa – nie będziemy też w stanie na bieżąco śledzić stanu, w jakim te buciki się znajdują. Dlatego pamiętajmy, że w szkole – zarówno na lekcji, jak i na przerwie nasza pociecha powinna czuć się przede wszystkim komfortowo – szkolne buty w dobrze dobranym rozmiarze nie powinny obcierać i pozwolić stopie oddychać. Buciki szkolne, które nie posiadają wentylacji wpływają na nadmierną potliwość stopy, przez co komfort ten może być zaniżony. Sprawdźmy konieczne jej właściwości antypoślizgowe i elastyczność podeszwy (kolor zależy już od wymogów szkolnych) , która pozwoli na nieskrępowane ruchy dziecka, oraz zadbajmy by jego wkładka wewnętrzna była około 1 cm dłuższa niż stopa – wtedy rozmiar jest naprawdę dobrze dobrany.

Do tego kryterium warto też dodać uniwersalność. Ważne, by pasowały one do każdego stroju, jak również szkolnego mundurka, i co ważne – nie były powodem do kpiny wśród kolegów oraz koleżanek.

 

Nie inaczej sprawa ma się w przedszkolu – i tutaj zakup obuwia powinien być dobrze przemyślany. Stopa dziecka początkowo jest płaska – ukształtowuje się ona dzięki pracy mięśni. Pozwalają na to m.in. dobrze dobrane buty. Należy zwrócić uwagę na 3 elementy takiego bucika: rozmiar, podeszwę i wysokość – o dwóch pierwszych pisałam powyżej, co do trzeciej właściwości natomiast – wygodny but to taki, który przede wszystkim nie obciąża stawu skokowego (czyli nie przesadzajmy z jego wysokością), z lekko podwyższonym zapiętkiem.

thumbImage

Bardzo fajną propozycją na przedszkolne buciki są łączące te właściwości (oddychające, antypoślizgowe) kapcie Attipas, w różnych rozmiarach i w całkiem sporej ilości wzorów. Buciki Attipas są przede wszystkim lekkie i elastyczne – a to bardzo ważne w przypadku przedszkolnego rozrabiaki (choć podejrzewam, że i mały leniuszek będzie czuł się w nich wręcz znakomicie). Posiadają odpowiednio wyprofilowaną powierzchnię, zapewniając tym swobodny ruch palców dziecka, ale przede wszystkim – stabilny chód. Obuwie od Attipas przeznaczone jest dla dzieci do około 27-40 miesięcy, opatentowane (!) przez laboratorium WildCat Co.Ltd – dzięki czemu możemy być pewni, że udało się stworzyć idealny dla stópki dziecka produkt przeznaczony m.in. do przedszkola. Dodatkowymi atutami tych bucików jest w 100% nietoksyczny skład podeszwy oraz fakt, że bez problemu można te buciki wyprać w pralce.

 

Poniżej przedstawiam tabelę rozmiarów Attipasków – która może pomóc w doborze odpowiednich bucików dla Twojego dziecka:

tabela_rozmiarow1

 

 

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl