Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Dooky, czyli sposób na wygodne spacery

Każdy, kto choć raz wychodził z niemowlęciem na spacer, zna przynajmniej jeden z tych problemów – słońce rażące w oczy dziecka, wiatr wiejący w maleńką buźkę, zacinający do wózka śnieg i deszcz. Gdy zarzucisz na wózek pieluszkę, wiatr ją zwiewa, samoistnie spada lub po prostu wygląda mało estetycznie. Albo wszystko na raz. Z parasolką jest ten problem, że przy każdym zakręcie trzeba ją przekręcać. Zakładanie pokrowca na wózek często długo trwa i jest skomplikowane. Jak więc uchronić dziecko przed pogodowymi zagrożeniami?

dooky xplorys

Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi holenderska firma Xplorys. Ich pomysł jest prosty i praktyczny – to osłonki, które przyczepione do daszku wózka bronią maluszka przed promieniami UV, wiatrem, deszczem i śniegiem.

Osłonki Dooky są uniwersalne, pasują praktycznie do każdego modelu wózka czy fotelika (zależnie od modelu). Bardzo łatwo się je zakłada – mechanizm jest podobny do tego przy zakładaniu zasłony prysznicowej 😉 Kółka łatwo się zakłada i ściąga. Już nałożoną osłonkę można kontrolować za pomocą rzepów, bardziej lub mniej zasłaniać dziecko. Po zdjęciu można ją włożyć nawet do kieszeni – spokojnie się zmieści. Oprócz pogodowych problemów, Dooky zapewnia dziecku też odosobnienie w trakcie drzemki – delikatnie redukują hałas i tworzą przyjemną atmosferę.

osłonka dooky

osłonka dooky winter
 

 

Dodatkowym plusem Dookych jest świetny design. Szczególnie kolekcja Lief by Dooky zachwyca wzorami i kolorami, a w standardowej kolekcji również znajdziecie gwiaździste osłonki.

 

4
 

Ale osłonki to nie wszystko.

Proponujemy również dwustronne kocyki oraz saszetki na mokre chusteczki – jedne i drugie dopasowane kolorystycznie i wzorcowo do osłonek. Raczej niespotykanymi na rynku gadżetami są też Dooky BuggyBar i pas do przenoszenia fotelika Dooky Carrier.

dooky lief kocyk dwustronny
 

saszetka dooky lief
 

Działanie BuggyBara jest proste – dzięki niemu poprowadzisz „parasolkę”, używając jednej ręki! Duży plus, jeśli chodzi o wygodę, szczególnie, że na spacerze zawsze przyda się dodatkowa ręka 😉 Czy to do trzymania za rączkę drugiego dziecka, parasola, kubka z kawą, telefonu, siat z zakupami, i tak dalej, i tak dalej 🙂 BuggyBar pasuje do wszystkich wózków z podwójną rączką.

buggybar rączka dooky
 

Dooky Carrier to pas do przenoszenia fotelika – też zwalnia ręce, dzięki czemu możesz z maluszkiem u boku opróżnić bagażnik czy znaleźć klucze do domu bez problemu „braku rąk”. Nadgarstek nie boli od niewygodnego chwytu fotelika, który opiera się na biodrze/nodze, dając pełną swobodę, a szeroki, miękki pas nie wrzyna się w ramię.

dooky carrier pas
 

Pełną ofertę marki Xplorys znajdziecie tutaj. Zapraszamy do zakupów!

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl