Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Nie zapominajmy o starszakach! 10 pomysłów na prezent

My tu ciągle o pieluszkach, gryzaczkach, plecaczkach i kredeczkach, a przecież starsze dzieciaki też muszą się czymś bawić! Zabawki dla starszaków, którym ósmy rok życia już mija są trochę poważniejsze, gry trudniejsze, a książki poruszają całkiem poważne kwestie. Oto 10 pomysłów na to, co można kupić ośmiolatkowi i starszemu dziecku – czy to na Dzień Dziecka, czy urodziny, czy z jakiejkolwiek innej okazji 🙂

 

Gra planszowa – Byli sobie podróżnicy

Gra planszowa - Byli sobie podróżnicy

Celem gry jest odkrycie miejsca w którym został ukryty mityczny skarb. By tego dokonać, wybierasz jeden z czterech statków i ruszasz na morską wyprawę. W pierwszej kolejności musisz odnaleźć i zrekonstruować zagubioną mapę. Jej części zostały ukryte w butelkach, które pływają swobodnie w morskich przestrzeniach. Rekonstrukcja mapy daje możliwość odnalezienia miejsc, w których ukryto papirusy z szyfrem do skarbca. Szyfr składa się z dwóch znaków zapisanych na dwóch odrębnych papirusach. Po odnalezieniu szyfru sprawdzasz, do którego z czterech skarbców pasuje. Uważaj, nie daj się zaskoczyć, bądź sprytny, wykorzystuj swą wiedzę, atakuj, zanim sam zostaniesz pokonany! Wygrywa gracz który odnajdzie skarb jako pierwszy.
Ilość graczy 2-4. Czas rozgrywki: 45-60 min.


Pamiętnik na kłódkę Mudpuppy – Marzenia i Sekrety

Pamiętnik na kłódkę Mudpuppy - Marzenia i Sekrety

Osiem lat to wiek, w którym dziewczynki zaczynają już mieć swoje małe sekrety. To idealna pora na pierwszy pamiętnik, w którym znajdą się dziewczyńskie ploteczki, wyznania i wspomnienia. Zamknięcie na kłódkę zapewni dyskrecję, a twarda oprawa zapobiegnie zniszczeniom.


Story Cubes REBEL – Batman

storycubes

Story Cubes to prosta gra, która niesamowicie rozwija wyobraźnię, i o nie tylko dziecięcą. Składa się z dziewięciu sześciennych kostek, na których umieszczone zostały proste obrazki. Zadaniem gracza jest rzucić kostkami i ułożyć opowieść, w której zawarte będą wszystkie obrazki, które na nich wypadły. Ten konkretny zestaw Story Cubes jest wyjątkowy, bo przenosi do uniwersum DC – akcja opowieści będzie działa się w Gotham, a na kostkach można znaleźć Jokera, Pingwina, Człowieka-Zagadkę, Batmobil czy bombę, która lada chwila wybuchnie. Perfekcyjna zabawa dla fanów Batmana.


Zestaw do robienia perfum Sento Sphere – Fabryka perfum Świeże Kwiaty

fabryka perfum

Perfumiarstwo to zawód rzadki i szlachetny – wymaga wspaniałego węchu i gustu, a także znajomości chemii i biologii. Fabryka Perfum to dobry pomysł na prezent dla wrażliwego dziecka – będzie mogło zamienić się w prawdziwego perfumiarza, używając zestawu esencji, pipetek i flakoników. W razie niepowodzeń, można posiłkować się instrukcją z 18 przykładowymi kompozycjami perfum.


Językowa układanka magnetyczna Janod – Ciało

ciało

Czyli lekcja anatomii dla młodych ciekawskich. Na tablicy magnetycznej widnieje człowiek, a zadaniem dziecka jest przyczepienie w odpowiednim miejscu kości, mięśnia czy narządu. Wiedzę na temat poprawnego rozmieszczenia części ciała dostarczają karty, w których ludzkie ciało jest opisane aż w 9 językach (niestety, język polski się w nich nie zawiera). Tablicę można powiesić na ścianie jako element dekoracyjno-edukacyjny pokoju.


Teleskop National Geographic Bresser 76/700 mm

teleskop

To już nie zabawka – to profesjonalny teleskop, który może stać się najlepszym przyjacielem małego odkrywcy. Narzędzie do poznawania kosmosu, dzięki któremu łatwo można wkręcić się w naukę o gwiazdach, konstelacjach i planetach. Do teleskopu dołączona jest instrukcja obsługi „dla laików”, w której znajdują się podstawowe gwiazdozbiory. Drugim dodatkiem jest płyta CD z programem „Małe planetarium”. Szczegółową specyfikację znajdziecie na stronie produktu.


Szachy XL

szachy

Szachy to szlachetna gra, która uczy logicznego myślenia i strategii. Przy niej różnice wiekowe się nie liczą – sama widziałam dziesięciolatka, który z powodzeniem ogrywał własnego tatę (a tata wcale nie dawał forów!). Te szachy są o tyle niezwykłe, że są ogromne – plansza ma wymiary 90 x 90 i można ją przymocować palikami do trawnika, a same figury mają od 10 do 23 cm – wielkość ułatwia zabawę w plenerze, a pogoda przecież coraz ładniejsza 🙂


Książka „Jak bum cyk cyk”

bum cyk cyk

Wydawnictwo Babaryba co raz to częstuje nas nowymi, literackimi kąskami. W ubiegłym roku wydali książeczkę „Jak bum cyk cyk” Marii „Mroux” Bulikowskiej, która śledzi najczęściej powtarzane warszawskie powiedzonka. Wszystkie są opatrzone adekwatnymi rysunkami – znajdziemy tu nawet Czarnego Romana, sunącego Krakowskim Przedmieściem czy mamroczącego pod Rotundą. Książeczka, która przybliża warszawską kulturę, rozbawi i nauczy czegoś nowego starszych dzieciaków.


Laboratorium zieleni Green Factory – Navir

labo

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności za jego własność? Jeżeli nie chcemy kupić mu psa, kota lub chociaż chomika, dajmy mu wyhodować własną roślinkę. A żeby było ciekawiej, opócz wszystkiego, co potrzebne do hodowli roślin, zestaw zawiera też rzeczy do obserwacji roślin i ich wzrostu. W zestawie znajdziecie:  torebkę z nasionkami 8 różnych gatunków roślin, lupę, zakraplacz, miarki, drewniany stojak ze specjalnymi otworami na doniczki z sadzonkami, 8 nakładek do sadzonki, 5 przeźroczystych pojemników z podziałką, 6 doniczek, 4 etykiety, 3 kalendarzyki obserwacji oraz książeczkę w języku angielskim.


Qwirkle

qwirkle

Qwirkle to gra logiczna dla 2 – 4 graczy, która przypomina połączenie scrabbli i domina. Każdy gracz losuje 6 płytek. Przy ich pomocy gracze muszą tworzyć rzędy zawierające ten sam kolor, ale różne symbole albo zawierające ten sam symbol, ale różne kolory. Starają się przy tym zdobyć możliwie najwięcej punktów, jednak muszą bardzo uważać, aby przeciwnicy nie pokrzyżowali ich planów! Gra wciągnie nie tylko dzieci, ale również dorosłych 🙂


To oczywiście tylko kilka propozycji na prezenty dla starszaków – więcej pomysłów znajdziecie tutaj.

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl