Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Gwiazdkowy Poradnik Prezentowy – zabawki sensoryczne

W tym roku proponujemy Wam prezenty rozwijające konkretne umiejętności u Waszych dzieci. Według nas najfajniejsze są takie zabawki, które nie tylko podobają się dzieciom, ale również są użyteczne, a użyteczne są wtedy, kiedy pozwalają się szybciej rozwijać. Oczywiście głównym kryterium jest sprawianie frajdy dzieciom, ale jednak w głowie rodzica zawsze gdzieś z tyłu głowy jest chęć rozwoju swoich małych przyszłych geniuszy;)

499_image

Rozwój zmysłu dotyku jest ważny dla harmonijnego rozwoju małego człowieka. Dotyk to jedno z pierwszych doznań, jakich doświadcza dziecko. Jest to zmysł, który po narodzinach odgrywa największą rolę w poznawaniu świata przez malucha.
Dlaczego wspomaganie rozwoju zmysłu dotyku jest niesłychanie ważne? Dlatego, że pomaga w wychowaniu szczęśliwego, świadomego swoich reakcji człowieka, prawidłowe wykształcenie tego podstawowego zmysłu jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju – fizycznego i psychicznego Waszego dziecka.

Sensoryka to, rzecz jasna, nie tylko dotyk, ale też pobudzanie reszty zmysłów – wzroku, słuchu czy węchu. Właśnie dlatego zabawki, które dla Was wybraliśmy są również kolorowe i pięknie wykonane 🙂

Oczywiście w Internecie znajdziecie wiele pomysłów na zabawy lub zabawki rozwijające zmysł dotyku, które możecie wykonać w domu samodzielnie. Ale oczywiście nie zawsze mamy na to czas, poza tym jakiś prezent pod choinkę Dziecku trzeba kupić:) Dlatego pokażemy Wam, co fajnego mamy w swoich zasobach i co świetnie sprawdzi się podczas doskonalenia wrażeń sensorycznych.

————————————————————————————————————————————————————

Miś Polarny piramida drewniana z elementami futerka Janod

 

Wańka Wstańka w wersji mniej klasycznej podbiła nasze serca. Przesympatyczny Miś Polarny stanowi dla dziecka niebywałą atrakcję, ponieważ jest jednocześnie piramidką, można go rozmontować i zmontować ponownie, jest też, jak już wspomniałam, Wańką Wstańką, ale jest również typową zabawką sensoryczną  – wykonany z różnych faktur zachęca dziecko do odkrywania i zabawy.

Będzie idealnym prezentem dla roczniaka!

Piramida Miś Janod

 


 

Szczoteczka Plui Brush – Słoneczko

 

Szczoteczka sensoryczna Plui Brush w kształcie słoneczka oraz w kształcie chmurki wygląda jak szczotka do czyszczenia małych rączek czy też nóżek, ale to tylko pozory. Ideą szwajcarskiego designera, który stworzył markę Moluk było właśnie pobudzanie wrażeń sensorycznych u dzieci poprzez zabawę. Tworzy on bardzo kreatywne zabawki, które dają dzieciom wiele frajdy. Połączenie ze sobą kilku zabawek Moluka daje dzieciom nieskończone możliwości zabawy.

Idealnie sprawdzą się na prezent dla maluchów w wieku 2-3 lata

Plui Brush

 

——————————————————————————————–

 

Klocki jeżyki B. Toys

 

To zabawka rodem z naszego dzieciństwa, jak widać – ponadczasowa. W wielu przedszkolach są na wyposażeniu, nie bez przyczyny. Nie dość, że można z nich budować fantastyczne budowle, to dzięki swojej konstrukcji masują małe paluszki. Wykonane z łatwych do łączenia „wypustek”. Ciekawe kolory i ruchome elementy sprawiają, że dzieci uwielbiają się nimi bawić.

Wspaniały prezent dla dzieci około 2-4 lat

Klocki Jeżyki

 


 

Zestaw piłek sensorycznych B. Toys

 

Marka B. Toys ma w swojej ofercie kilka fajnych zestawów piłek sensorycznych. Zestawy te są polecane przez terapeutów, w każdym z nich znajdziecie piłki o innej fakturze, kolorach – do rzucania, odbijania, zgniatania, toczenia oraz wrzucania do wody.

Idealny prezent dla dzieci w wieku od urodzenia do 2 lat

 

Zestawy B. Toys

 


 

Gry Dotykowe

 

Dla starszych dzieci polecamy różnego rodzaju gry dotykowe, np. rozpoznawanie przez dotyk po kształtach przedmiotów marki Haba lub podobna gra z Djeco – Lotto Dotykowe, czy też działająca na troszkę innej zasadzie Dotykowa Ruletka – tu rozpoznajemy zwierzątka po fakturach ich futerek, skór.

Gry polecamy dla dzieci w wieku od około 2-4 lat

Lotto dotykowe ruletka Djeco

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl