Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Gwiazdkowy Poradnik Prezentowy – zabawki kreatywne

Niezmiennie twierdzimy, że to, co oczywiste, jest nudne. Dlatego właśnie w tej części Gwiazdkowego Poradnika Prezentowego pokażemy nasze ulubione zabawki kreatywne, które nie idą na łatwiznę, a wymagają od dziecka uruchomienia wyobraźni i zdolności twórczych. Takie zabawki są najciekawsze, a dzieci potrafią bawić się nimi przez całe lata, zamiast rzucić w kąt po 5 minutach. Podarujmy pod choinkę coś, co obudzi ciekawość!

kreatywnosc

Dlaczego tyle się mówi o tej całej kreatywności? Bo kreatywne dziecko zamieni się w kreatywnego dorosłego, w człowieka z pasją tworzenia, z wyobraźnią z pociągiem do tego, co nowe. Kreatywny maluch rzadziej będzie mówił „mamo, tato, nudzi mi się”, bo będzie bardziej samodzielny, sam wymyśli sobie zajęcie.


 Bilibo Game Box

 

bilibo-game-box

nebule.pl

 

W tym zestawie wszystko co dziecko ma do dyspozycji, to sześć kolorowych muszelek, 36 równie kolorowych żetonów-pikseli oraz elastyną kostkę, do której żetony można włożyć. I tu nasuwa się pytanie: co z tym wszystkim zrobić? Nie ma instrukcji, na opakowaniu zero informacji, do czego to służy. I tu kluczem jest wyobraźnia, tak jak przy wszystkich zabawkach marki Moluk. Wiele sposobów na wykorzystanie Bilibo Game Box pokazała Nebule na swoim blogu, polecamy podejrzeć i zaczerpnąć inspiracji 😉


Gra „Spin Story”

 

gry15

ladnebebe.pl

 

To takie Story Cubes w świecie fantastyki. Do dyspozycji mamy 7 bączków, które oznaczają kolejno: Lokację, Bohatera, Broń, Zwierzę, Magię, Wroga i Przeszkodę. Zadaniem gracza jest zakręcenie każdym z bączków i opowiedzenie historii na podstawie tego, co wskażą bączki. A w historiach aż roi się od elfów, zaczarowanych luster, wampirów, jednorożców… Gra powstała z myślą o dzieciach od 7 roku życia, ale i młodsze dzieci powinny sobie z nią dać radę. A jeśli chodzi o jej praktyczne strony, to, po pierwsze, rozwija wyobraźnię, a po drugie szlifuje zdolności krasomówcze.


Klocki Plus Plus

 

plu-plu

matkatylkojedna.pl

 

Niech żyje minimalizm! Przynajmniej w tym przypadku 😉 Plus Plusy to klocki różnej wielkości (zależnie od zestawu), ale zawsze w kształcie krzyżyka. Ich prosta budowa i ciekawa kolorystyka zachęcają do tworzenia. Można z nich zrobić i płaską mozaikę, i przestrzenny domek – wszystko zależy od wyobraźni i zdolności manualnych dziecka.


Klocki Przyssawki Squigz

 

squigz

http://www.dziecieceinspiracje.pl

 

Kolorowe przyssawki, które łączą się ze sobą oraz z płaskimi powierzchniami – blatem, szybą czy lodówką 🙂 Za ich pomocą można stworzyć niesamowite konstrukcje, które odlepiają się z głośnym „POP!” i nie zostawiają brudnych śladów na powierzchniach. Znajdziecie je w różnych zestawach tutaj.


Książki: „Zróbmy sobie arcydziełko„, „Typogryzmol„, „Arcypalce

bez-tytulu

„Niektórzy malarze przekształcają słońce w żółtą plamę, inni przekształcają żółtą plamę w słońce” tymi słowami Pabla Picassa rozpoczyna się książka „Zróbmy sobie arcydziełko„. I dokładnie o to w niej chodzi – na każdej stronie czeka na nas zadanie, zawsze nietypowe – zrobienie zwierząt z odcisków palców, dorysowanie za uchylonymi drzwiami czegoś, czego nikt nie spodziewałby się tam zobaczyć czy zaprojektowanie własnego T-shirtu.

3a

 

Typogryzmol” to przywódca rewolucji, która toczy się w… alfabecie. Literki zaniechały nudnego obowiązku stania w rządku. Tutaj będziemy je tworzyć dzięki łączeniu kleksów, robić z nich ludzkie twarze i nadawać łodziom nazwy. Nietypowa nauka pisania, która na pewno nie znudzi, za to pozwoli dać upust kreatywności i pokaże, jak myśleć nieszablonowo.

1a

Przy trzeciej książce zaczynamy od podpisania aktu własności… własnym odciskiem palca. Dalej jest tylko lepiej. „Arcypalce” pokazują, że z pomocą jedynie palców i farb można unieść chłopca w powietrze na pęku balonów, schować ptaszka w gęstwinie liści czy wypuścić rój pszczół z ula.

2a


Więcej świetnych zabawek kreatywnych znajdziecie na naszej stronie w Gwiazdkowym Poradniku Prezentowym 🙂

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl