Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

Gwiazdka z Tublu – weekend z B. Toys

Weekend z B.Toys

Zbliża się kolejny, przedgwiazdkowy weekend a to oznacza, że przed nami weekendowa promocja z jedną z Waszych ulubionych marek. Już od jutra do niedzieli 10 grudnia włączenie, wszystkie zabawki B. Toys znajdziecie 15% taniej! Zerknijcie poniżej, co polecają Cover Baby, 10 minut spokoju oraz InstaMama Beata Świderska wraz ze swoimi pociechami.

Symfonia – początki młodego kompozytora….

B.Toys to kanadyjska marka, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Pomimo, że w ofercie nie posiada tysięcy produktów jak w przypadku marki Djeco, to i tak wiele pozycji od dawna nosi miano bestsellerów. Jednym z nich z pewnością jest Symfonia – pulpit dyrygenta.

 

DSC_0258m

 

Co wchodzi w skład zestawu? Interaktywny pulpit z 15 utworami, figurki 7 instrumentów oraz książeczka z informacjami o autorach, instrumentach oraz z tekstami piosenek. Jak to działa? Pulpit posiada „panel sterujący” z klawiszami do uruchomienia melodii, regulacji głośności, zmiany melodii oraz do natychmiastowego wyłączenia zabawki. Po wciśnięciu „Play” zostaje odtworzona muzyka w „podstawowej wersji”. Następnie, po dodaniu instrumentów, usłyszymy jak po kolei dany instrument brzmi w zagranym utworze. Po ustawieniu wszystkich wybranych figurek, znany utwór zostanie zagrany wybranymi przez nas instrumentami. Dlaczego Pulpit Dyrygenta cieszy się taką popularnością? Naszym zdaniem ta zabawka/instrument jest genialna… zarówno same podkłady muzyczne jak i dźwięki poszczególnych instrumentów są bardzo dobrej jakości. Instrumenty, po ułożeniu na pulpicie można bez problemu rozpoznać. Jest to również świetne „narzędzie” do nauki podstaw z muzyki, takich jak rozpoznawanie poszczególnych grup instrumentów muzycznych. Symfonia, posiada podświetlenie, które odpowiada kolorom dołączonych instrumentów. W zależności od utworu, pulpit „podpowiada” światełkiem, jakie instrumenty są zalecane danym repertuarze. nie jest to jednak, wymóg. Dziecko ma zupełną dowolność w komponowaniu swojej własnej ścieżki dźwiękowej.

Symfonia jest dość kompaktową zabawką jak na taką funkcjonalność. Posiada specjalny schowek na instrumenty, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie figurki będą w komplecie. Pulpit dyrygenta występuje również w wersji rockowej (Symfonia pulpit dyrygenta wersja Rockowa – Rockestra). Producent podaje, że Symfonia odpowiednia jest już od 3 roku życia, tak więc jeśli wróżycie przyszłość Waszych Maluchów w roli kompozytorów lub dyrygentów to Symfonia jest idealna do tego aby rozpalić w dziecku pasję. Nawet jeśli Maluchy nie wykazują jeszcze tak dokładnie ukierunkowanych zainteresowań to gwarantujemy, że Symfonia zapewni mnóstwo dobrej zabawy każdemu!

Dla nas Symfonię przetestował 5 –letni Maciek wraz z mamą Gosią z Cover Baby. Czy się sprawdziła? Sami zerknijcie 😉

DSC_0296m

DSC_0266m

DSC_0274m

DSC_0321m

DSC_0338m

DSC_0247m

DSC_0255m

fot. Cover Baby

Z muzyką „za pan brat”, od urodzenia…

Trzeba przyznać, że kanadyjski producent swoimi „muzycznymi” pomysłami strzela w 10, jeśli chodzi upodobania dzieci oraz rodziców. Oprócz Symfonii, ogromnym powodzeniem, cieszą się również Gitara piesek – Woofer oraz Pianinko kotek – Meowsic. Zarówno gitara jak i pianino, polecane są od 2 roku życia…a co z Niemowlaczkami?

Otóż, nasz najmłodszy „tester” Romek, synek Justyny z 10 minut spokoju, przetestował nam Radio dla niemowląt B. Toys – Wee Jams. Radio Wee Jams to tegoroczna nowość od B. Toys. Poręczna zawieszka stylizowana na radio retro, gwarantuje moc muzycznych atrakcji. Wee Jams, posiada 6 różnych utworów (od reggae po klasyczne kołysanki) oraz 3 tryby dźwięku: głośny, cichy, bez dźwięku. Dodatkowo, wyposażone jest w spiralkę z koralikami (żeby małe rączki miały co robić w takt muzyki ;)) oraz zawieszkę, która umożliwia przymocowanie radia do wózka, łóżeczka lub fotelika. Dużo atrakcji? To jeszcze nie wszystko…Wee Jams, wyposażone jest w 3 klawisze do zmiany melodii oraz w kolorowe światełka. Już widzę, jak idziecie na wspólny spacer tanecznym krokiem…

 

zabawki-67

zabawki-701

zabawki-712

Tublu-5

fot. 10 minut spokoju

Pierwsze kroki z żuczkiem Buggy Wuggly, czyli coś dla Roczniaka i nie tylko

Maluchy 12 miesięcy plus, to często wulkaniki tryskające energią, które czasami trudno okiełznać. Nowa czynność, jaką jest nauka chodzenia jest na tyle fascynująca, że próby postawienia pierwszych kroków są niemal wszędzie i za pomocą najprzeróżniejszych przedmiotów. Jest to jeden z powodów, dla których najczęstszymi wybieranymi przez Was prezentami są bujaki, jeździki, pchacze czy zabawki do ciągnięcia. Oczywiście takiej propozycji nie mogło zabraknąć od marki B. Toys.

Jeździk B. Toys Żuczek – Buggy  Wuggly to przesympatyczny „stwór” na kółkach, który wspomoże stawianie pierwszych kroków, „pojedzie” ze starszym już Maluchem na spacer czy będzie ciekawym „środkiem transportu” pomiędzy pokojami w domu. Dzięki swoim rozmiarom, jest idealny dla Dzieci od 12 miesiąca życia. Żuczek, posiada światełko oraz klakson ukryte w czułkach, co jest fajną niespodzianką, gdy dziecko może samo odkryć wymienione funkcje. Posiada odpowiednio wyprofilowane siedzisko oraz schowek na ulubione zabawki. Wykonany jest z bardzo dobrej jakości plastiku i tak jak wszystkie zabawki marki B. Toys, nie posiada szkodliwych substancji. Żuczka przetestował dla nas 2-letni Tymek i razem z nim gorąco Żuczka polecamy.

 

IMG_5334

IMG_5331

IMG_5328

IMG_5350

fot. Beata Świderska

Polecane przez terapeutów, najczęściej poszukiwane przez Was…

Nie bylibyśmy sobą, jeśli nie wtrącilibyśmy swojego zdania… B. Toys to nie tylko klasyczne „zabawiacze” ale również zabawki, które kryją w sobie mnóstwo walorów edukacyjnych oraz wspomagających rozwój Małego Człowieka. Jedną z takich propozycji jest Kula sensoryczna – Ballyhoo.

 

2

 

Zabawki sensoryczne, to jedne z najczęściej wybieranych, dla dzieci mniej więcej od 6 miesiąca życia a nawet wcześniej. Dlaczego to takie ważne? Pobudzanie bodźców zmysłowych to niezwykle ważna funkcja w rozwoju Dziecka. Dysfunkcje integracji sensorycznej wpływają później na uczenie się, zachowanie i rozwój społeczno-emocjonalny dziecka, dlatego warto o to zadbać już od pierwszych miesięcy życia.  Tutaj z pomocą przychodzą zabawki sensoryczne. Różne kształty, faktura materiału czy wyraźne kolory oraz dźwięki, wspaniale wpływają na zmysł dotyku, wzroku oraz słuchu. Kula sensoryczna Ballyhoo spełnia prawie wszystkie „kryteria”. W zestawie znajduje się duża kula, z pofałdowaną powierzchnią oraz pięć małych piłek różnej wielkości. Wszystkie elementy wykonane są z różnych materiałów w żywych kolorach. Znajdziemy między innymi  piłeczki pokryte tkaniną oraz silikonowe kulki z wyżłobionymi wzorami. Żeby nie było tak łatwo, piłeczki są różnych rozmiarów.  Dzięki zabawie w „dopasowywanie” kula sprawdzi się również u starszych dzieci. Oczywiście to nie jest jedyna propozycja zabawek sensorycznych od B. Toys. W ofercie znajdziecie również zestawy piłek takich jak Zestaw piłek sensorycznych Oddballs lub Zestaw wyjątkowych piłek Ball-a-Ballos.

 

B.Toys

Kula sensoryczna 02

fot. Srokao.pl

Przedstawione pozycje to oczywiście tylko namiastka oferty marki B. Toys…. Zerknijcie na Tublu.pl, co jeszcze kanadyjski producent ma do zaoferowania. Nie zwlekaj, bo promocja trwa tylko do niedzieli – skorzystaj z rabatu i kup prezenty 15% taniej! 

 

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl