Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

KSIĄŻKA POD CHOINKĘ – część 2 – pomysł na prezent dla 2-3 latków

Read-Alouds-for-christmas

Źródło pinterest

Czytanie jest ważne. Wie to każdy z nas, ale czy mamy na to czas, kiedy jesteśmy tacy zabiegani i zapracowani? Nie jest to łatwe, obowiązków mamy co raz więcej a doba niestety nie chce się wydłużyć. Jednak uczenie dzieci od małego znajdowania czasu na czytanie książek z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Dziś przedstawiamy Wam drugą część naszej serii o książkach, które możemy dać dzieciom pod choinkę. Dając taki prezent, pokazujemy dziecku wartość książek i oswajamy je z nimi. 

Tym razem skupimy się na grupie wiekowej: 2-3 lata. To dzieci wymagające, nie potrafiące długo skupić uwagi, dlatego ważne, żeby książka była naprawdę bardzo ciekawa.

A oto nasze propozycje:

1.  Być jak tygrys, wydawnictwo Ezop – przepięknie zilustrowana książka, której bohaterem jest tytułowy Tygrys, który od samego początku zwraca się bezpośrednio do dzieci, wzbudzając ich ciekawość. W zabawny, niezwykle interesujący sposób zapoznaje nas ze swoim dziennym i nocnym trybem życia.

być jak tygrys

być jak tygrys -środek

2. Brzechwa dzieciom, wydawnictwo Nasza Księgarnia– wspaniałe ilustracje, twarda oprawa, duży format tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami. To tom otwierający niepowtarzalny cykl, w którym zebrane jest wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Znajdą się w nim zarówno dobrze znane i dostępne utwory, jak i te trochę zapomniane, od lat niewznawiane, ale na pewno warte przypomnienia.

_DSC8966_DSC8971

3. Seria Co kryje…?, wydawnictwo Tatarak – znajdziemy tu dwie wspaniałe pozycje: Co kryje ciało? oraz Co kryje las? Są to interaktywne książki dla dzieci. Proste, oszczędne ilustracje odkrywają swe tajemnice i bogactwo po użyciu kolorowych filtrów – trzech, „magicznych” szkieł powiększających. Obrazki zamieniają się w żywą, barwną opowieść. Książka nie tylko bawi swoją „magiczną” formą, ale też tłumaczy życie lasu i ludzkie ciało.

co kryje co kryje środek

 

4. Seria Opowiem ci, mamo…, wydawnictwo Nasza Księgarnia – Wasze dziecko z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki. To książki nie tylko do czytania, ale do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczą spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, pobudzą zainteresowanie światem, ale przede wszystkim są fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu. Znajdziecie tu tytuły takie jak Opowiem ci, mamo, co robią kotyOpowiem ci, mamo, co robią psy, Opowiem ci, mamo, co robią autaOpowiem ci, mamo, co robią narzędzia oraz wiele, wiele innych.

opowiem ci mamo - co robią koty opowiem ci mamo co robią dinozaury opowiem ci mamo co robią dinozaury środek  opowiem ci mamo co robią mrówki opowiem ci mamo co robią mrówki - środek

 

5. Seria Mali odkrywcy, wydawnictwo Wilga – znajdziecie tu cztery ciekawe tytuły dotyczące dinozaurów, ludzkiego ciała, życia na wsi oraz pojazdów. Książeczki  z okienkami prezentują między innymi tajniki ludzkiego ciała i ciekawostki związane z pojazdami, światem zwierząt i kosmosem. Nowoczesna grafika i przejrzysty układ wspomagają naukę.

mali odkrywcy - dinozaury mali odkrywcy - dinozaury środek mali odkrywcy - moje ciało mali odkrywcy - moje ciało środek

Jeśli podobają Wam się nasze propozycje książkowe, już wkrótce zapraszamy na kolejne. Kolejny wpis będzie o książeczkach dla 4-5 latków

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl