Logo tublu-blog
Na naszym Blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, konkursów, a także informacji o niekonwencjonalnych produktach dla Was, zabawkach dla Waszych dzieci. Większość z nich dostępna jest w naszym sklepie www.tublu.pl

KSIĄŻKA POD CHOINKĘ – część 5 – pomysł na prezent dla 6-8 latków

pottery_barn_kids

źródło Pinterest

Kochani serdecznie zapraszamy Was na ostatni wpis z naszej serii. Mamy ogromną nadzieje, że każdy z Was znalazł odpowiednią dla siebie pozycję, a przede wszystkim, że dzieci, które znajdą pod choinką książkę będą prawdziwie szczęśliwe z otrzymanego prezentu, że podczas czytania spędzicie wspólnie ze swoimi pociechami wspaniałe, magiczne chwile. Dziś po raz ostatni przedstawimy Wam pozycje dla najstarszych. Zainteresowani? Czytajcie dalej. 🙂

Dziś skupimy się na dzieciach starszych, mianowicie 6-8 lat. Część z nich potrafi już czytać samodzielnie a odkrywanie otaczającego ich świata sprawia im ogromną przyjemność. Przed Wami książki, które nie tylko rozbudzą wyobraźnie każdego malca ale również pomogą im dowiedzieć się ciekawostek między innymi historycznych, geograficznych i astronomicznych.

 

Co widzimy w gwiazdach, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Co widzimy w gwiazdach to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Dzieci znajdą tu nie tylko zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii, ale także wyruszą w niezwykłą podróż przez mity, legendy, wyobrażenia pochodzenia gwiazdozbiorów. Ta książka dzięki swojej artystycznej formie jest jednocześnie zachwycającym dziełem sztuki i najlepszym wprowadzeniem w tajemnice kosmosu dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych.

cowidzimywgwiazdach cowidzimywgwiazdach1

Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Niezwykły zbiór informacji na temat krasnoludków! Skąd się biorą i jak przemieszczają? Gdzie mieszkają i co mają w środku? Co jedzą i co robią w wolnych chwilach? Jakie sporty uprawiają? W których dziedzinach odnoszą największe sukcesy? I wiele, wiele więcej o krasnoludkach domowych, leśnych, bajkowych, porannych, a nawet doniczkowych. Na szczegółowych ilustracjach obejrzycie między innymi ślimochód, wyścigi w miodzie po chlebku z twarożkiem. Ta książka to wspaniała zabawa zarówno dla dzieci jaki i rodziców.

krasnoludki krasnoludki1

Gabinet anatomii, wydawnictwo Dwie Siostry

Książka składa się z 10 rozdziałów prezentujących poszczególne części ciała, narządy i układy. W każdym rozdziale znajduje się zwięzły opis danej części ciała i jej działania, wielkoformatowe barwne ilustracje do oglądania przez barwne filtry oraz szczegółowe informacje o wybranych narządach zaprezentowane na czarno-białych ilustracjach stylizowanych na dawne anatomiczne ryciny. Każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie trzy „warstwy”. Obejrzysz je przez kolorowe filtry dołączone do książki. Przez czerwony zobaczysz szkielet, przez zielony – mięśnie, a przez niebieski – narządy wewnętrzne.

gabinetanatomii_DSC9066  gabinetanatomii1

Poczet królowych polskich, wydawnictwo Znak

Myślicie, że historia jest nudna? Poczet królowych polskich to nowe spojrzenie na historię polskiej korony, odpowiedź na Poczet królów i książąt polskich Jana Matejki. W środku znajdziecie opowieści biograficzne oraz reprodukcje współczesnych portretów aż 25 królowych. Obejrzyjcie galerię wybitnych kobiet, które sprawią, że od dziś dama na zamku kojarzyć się będzie nie tylko z łagodnością, ale i z wielką ambicją, odwagą oraz uporem w dążeniu do celu.

poczet poczet1

Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dzięki tej książce poznamy dawne płazy, gady, ryby, owady i ssaki, lecz także dowiemy się, jak wielka odpowiedzialność za los zwierząt spoczywa na człowieku. Ten ilustrowany przewodnik po historii życia na Ziemi to najlepszy podarunek dla młodych przyrodników.

zwierzętaktórezniknely zwierzętaktorezniknely1

Podróż dookoła świata. Północ–południe…, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Humor, przygoda, ciekawostki… Do tego wiele zagadek, a wszystko na szczegółowo rozrysowanej mapie świata. Takiej książki jeszcze nie było! Niezwykła opowieść o dwóch podróżach dookoła świata, z których jedną poznaje się w pionie, a drugą w poziomie… Dzięki formie harmonijki książkę można oglądać strona za stroną, ale przede wszystkim, do czego zachęcamy, rozłożyć na podłodze i śledzić krok po kroku przygody głównych bohaterów. W pierwszą podróż – z północy na południe – zabierze nas rodzina prawdziwych globtroterów.

podróżdookolaswiata1 podróżdookołaswiata

Mapy – obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata, wydawnictwo Dwie Siostry

Przełom w dziedzinie dziecięcych podróży palcem po mapie: imponujący atlas w stylu ilustrowanych map dawnych podróżników. Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata. Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii – noc polarna, a na Madagaskarze – ogromny baobab. 51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej.

mapy mapy1 mapy3

Ania z Zielonego Wzgórza, wydawnictwo Wilga

Ta popularna od pokoleń książka stale zdobywa nowe rzesze czytelników. Jest śmieszna, choć potrafi też wzruszyć do łez. Uczy szacunku i właściwych zasad moralnych, ale nie poucza. Uwielbiana przez dorastające dziewczęta psychologiczna seria śmiało konkuruje z książkami o podobnej tematyce, napisanymi w XX i XXI wieku.

ania

 

Dziękujemy za to, że byliście z Nami. Z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia chcemy Wam życzyć dużo szczęścia, zdrowia i  radości. Cudownych, ciepłych chwil spędzonych w gronie Waszych najbliższych osób. A najmniejszym życzymy przede wszystkim wielu wymarzonych prezentów pod choinką. 🙂

Dodaj swój komentarz poniżej. Dodano: Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

projekt i realizacja: tworzenie stron www: www.amill.pl